Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı

  • Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı
  • Tanıtım

Programın AmacıHizmet sektörünün öneminin gün geçtikçe arttığı günümüz dünyasında müşteri odaklı hizmet politikalarının yaygınlaşması çağrı merkezi hizmetleri sektörünün ön plana çıkmasına yol açmıştır. Söz konusu hizmet sektöründe, tüketici tercihlerini belirleyen en önemli unsurlar olan, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanabildiği ölçüde başarılı olunmaktadır. Bu anlamda, Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı’nın amacı; öğrencilerimizin çağrı merkezi hizmetleri sektöründe istihdam edilebilmeleri için güncel teknolojik bilgi ve becerilerle donatılmış, bilgisayar kullanımında uzman, ikna kabiliyeti güçlü, diksiyonu düzgün, iletişim becerisi yüksek ve nitelikli bir şekilde yetiştirilmeleridir.


Kimler Tercih Edebilir?

ÖSYM’nin yeni sınav sistemi olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yönetmeliğine göre öğrencilerin bu programı tercih edebilmeleri için YKS’nin bir puan türü olan Temel Yeterlilik Testi (TYT)’den en az 150 puan almaları gerekmektedir. Yeterli puan alarak programımızı tercih eden ve ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrenciler, Çağrı Merkezi Hizmetleri Ön Lisans Programı’na kayıt yaptırmaya hak kazanırlar.

Çalışma Alanları

Çağrı Merkezi Hizmetleri Ön Lisans Programı’nı başarı ile tamamlayan mezunlar çağrı merkezi yönetimi, tüketici davranışları ve müşteri ilişkileri yönetimi gibi sektörleri ilgilendiren birçok konuda yeterli hale gelecekler ve çağrı merkezi sektörünün gerektirdiği temel yetkinliklere sahip olacaklardır. Mezun olan öğrenciler, ülkemizde hızla gelişen bir sektör olan çağrı merkezleri başta olmak üzere, hem kamu hem de özel sektördeki tüm müşteri temas noktalarında iş imkanı bulabilirler.


Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları

Ön lisans eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz, Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girerek, lisans programlarına başvurma hakkına sahiptir. ÖSYM tarafından bir lisans programına yerleştirilen öğrenciler uzmanlıklarını daha üst düzeyde arttırma imkanına ve fakülte mezunu olma ayrıcalığına sahip olmuş olacaklardır. Söz konusu üst düzey programlar şunlardır:

Halkla İlişkiler

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Halkla İlişkiler ve Tanıtım

İletişim

İletişim Sanatları

İletişim Bilimleri

İnsan Kaynakları Yönetimi

İşletme

İşletme Bilgi Yönetimi

Lojistik Yönetimi

Medya ve İletişim

Medya ve İletişim Sistemleri

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler

Yeni Medya

Yönetim Bilişim Sistemleri

Ayrıca, mezun öğrencilerimiz Açıköğretim Fakültesi’nin ilgili lisans bölümlerine doğrudan geçiş yapabilmektedir.

Çamlıca mahallesi Mimar Sinan caddesi no:5 Reşadiye/ Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.