Fizyoterapi Programı

  • Fizyoterapi Programı
  • Tanıtım

Programın Amacı


Yaralanmalar, hastalıklar, engeller, kas-iskelet sistemi bozuklukları ve çeşitli hastalıklardan kaynaklı ağrı ve fonksiyon bozukluklarında fizyoterapi uygulamalarına olan ihtiyaç giderek artmaktadır. Tedavilerin başarısında, gereken uygulamaların iyi yetişmiş fizyoterapi teknikerleri tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır.

Programın amacı hastalara uygulanan fizik tedavi uygulamalarını, fizik tedavi doktoru ve fizyoterapist denetiminde yapabilecek, bilimsel donanıma sahip insan sağlığına ve etik değerlere önem veren “Fizyoterapi Teknikeri” yetiştirmektir.

Kimler Tercih Edebilir

Öğrencilerin bu programı tercih edebilmeleri için Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ‘nın bir puan türü olan Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nden en az 150 puan almaları gerekmektedir. Yeterli puanı alarak programımızı tercih eden ve ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrenciler, Fizyoterapi Ön Lisans Programına kayıt yaptırmaya hak kazanırlar.

Çalışma Alanları

      Mezunlar, Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında, üniversite hastanelerinde, özel hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde,  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon kliniklerinde, huzur evlerinde, SPA/termal otellerde, kaplıca-kür merkezlerinde, sağlık turizmine yönelik otellerde görev yapabilmektedirler.


DGS ile yatay geçiş yapılabilecek bölümler

    Mezun öğrenciler Dikey Geçiş Sınavında başarılı oldukları takdirde üniversitelerin Fizyoterapi Rehabilitasyon Bölümü ve Fizyoterapi Rehabilitasyon Yüksekokullarında eğitim almaya devam edebilmektedirler.

 

 


Çamlıca mahallesi Mimar Sinan caddesi no:5 Reşadiye/ Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.